ABİYE ELBİSELER

Abiye Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Birçoğumuz uzaktan görüp beğendiğimiz abiye bir kıyafeti denediğimiz zaman hüsranla karşılaşmışızdır. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için abiye kıyafetlerinizi mutlaka deneyerek almalısınız.

Çünkü abiye kıyafet alırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey kıyafetin vücudunuza uygun olmasıdır. Kıyafetin kesiminden renk seçimine kadar her şeyin sizi tamamlıyor olması gerekir.

Sinem Kobal olarak sizler için abiye kıyafet alırken dikkat etmeniz gerekenleri yazdım. Aşağıdaki püf noktalara uyarak siz de kendiniz için en uygun kıyafeti rahatlıkla bulabilirsiniz.

Modanın Kurbanı Olmayın

Moda her sezon değişen bir kavramdır. Bu nedenle moda olan her şey size yakışacak diye bir kural yoktur. Yani örneğin bu senenin modası straplez ise, ve siz de geniş göğüslü ve dar omuzlu biriyseniz, straplezin üzerinde nasıl duracağını tahmin etmek hiç de zor değil. Sonuç elbette bir facia olacaktır. Bu nedenle ilk olarak kendi vücudunuzu iyi tanımalısınız.

Herkes Kendine Yakışanı Giymeli

Biliyorsunuz abiyeler kimi zaman derin sırt ve bacak dekolteleri içerir. Bu tip dekolteler kimi insanda çok şık dururken, kimisinde de oldukça itici gözükür. Aslında benim tavsiyem dekoltenin abartılmaması gerektiği. Yani ne çok fazla olmalı ne de hiç olmamalı. İkisinin arasında bir dekolte birçok kadın için en uygunu olacaktır. Unutmadan,  bu sene geometrik kesimli modeller moda durumda.

Peki Aksesurlar ?

Bir abiyenin olmazsa olmazı aksesuarlardır. Ancak, aksesuar seçiminde abartıdan yine kaçınmalısınız. Çünkü zaten uzun olan ve ayak bileklerine kadar gelen bir abiye giyiyorsanız, hareket alanınız kısıtlı demektir. Durum böyle olunca sizin kendinizi aksesuarlarla boğmamanız lazım. En basit anlamda, küçük bir çiçekle abiyenize ufak bir canlılık katabilirsiniz. Kolye olarak yine büyük modellerden kaçınabilir ve daha zarif gözüken bir şey seçebilirsiniz. Elbette kalın olmayan bir yüzük de sizi çok şık gösterebilir.

Farklı Olmak Önemli

Her ne kadar herkes farklı olmaya çalışsa da, bir davete katıldığınızda ya da gece bir yere gittiğinizde görüyorsunuz ki herkes aynı tipte oluyor. Bir kereliğine topuzdan kaçınıp saçınızı açmayı deneyin. Belki bir bant bile takabilirsiniz. Bu bile abiye kıyafetinizi olduğundan farklı gösterecektir.

Hangi Renk Abiye Seçmeli ?

Abiye olsun da hangi renk olursa olsun diye sakın düşünmeyin. Her şeyde olduğu gibi, renkler kıyafet seçimlerinde oldukça önemlidir. Renkler hem sizin dikkat çekmenizi sağlar hem de abiye kıyafetinizin teninize olan uyumunu belirler. Ben kesinlikle kırmızı rengi öneririm. Özellikle açık ten rengine sahip kadınlara çok yakıştığını düşünüyorum. Üstelik kırmızı kışkırtıcı bir renktir. Mutlaka ilgi odağı olmanızı sağlar. Elbette iş yalnızca kırmızı bir abiye seçmekle bitmiyor. İç çamaşırının da mutlaka uyumlu olması lazım. Aynı renk seçeceğiniz iç çamaşırınız için aynı zamanda rahatlığı da aramalısınız. Gece boyunca rahat edeceğiniz, bedeninizi sıkmayacak modellere yönelin. İyi seçilmiş bir iç çamaşırı, elbisenin, üzerinizde nasıl durduğunu bile belirleyebilir.

Sonuç olarak, herkesin kendini tanıması ve fiziğine, ten rengine uygun olarak abiye seçmesi gerekir. Aynı elbisenin iki ayrı insan üzerinde farklı durabileceğini, birine yakışırken diğerinin üzerinde çok yapay durabileceğini unutmayın. Son bir tavsiye olarak, eğer yüksek topuk bir ayakkabı seçiminde bulunduysanız –bence bulunmalısınız- mutlaka gecenin sonu için yanınızda bir babet ya da rahat edeceğiniz açık bir ayakkabı bulundurmayı unutmayın. Özellikle yoğun geçen, çok ayakta durduğunuz bir gecenin ardından ayak sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Abiye Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz
5 (100%) 1 vote

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle