MODA

Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılır

Aksesuarlar çoğu zaman kurtarıcı bir role bürünür. Ancak, her kıyafet parçasında olduğu gibi, aksesuarları da yerinde ve doğru bir şekilde kullanmanız gerekiyor. İşte size Sinem Kobal’dan doğru aksesuar kullanımıyla ilgili tüyolar.

 – Boynunuzun kalın olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka bir tezatlık yaratmalısınız. Yani kolye seçerken ince tipte olanları tercih etmelisiniz. Küpe yerine de bilezik denemelisiniz. Küpe dikkatleri boyun bölgenize çekebilir.

Küçük bir yüzünüz varsa, özellikle küpeler konusunda sizi uyarmak isterim. Eğer yüzünüzün daha da küçük görünmesini istemiyorsanız o büyük halka küpelerden uzak durun. Küpe seçiminiz daha zarif olmalı. Kısa küpe tercihi ideal olacaktır.

Gelelim göğüslere. Büyük göğüslüyseniz ve mutlaka bir V yaka bluz giyecekseniz, o halde dikkatlerin göğüslerinizden çekilmesi için hafif boynunuzun altında biten kısa kolyeleri tercih etmelisiniz. Uzun kolyeler dikkatleri direkt olarak göğüslerinize çeker.

Yüzük seçimleriniz aslında size kalmış. Ancak, gösterişli yüzükler için bakımlı ve güzel ellere sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Yüzük karşınızdakinin bakışlarını ellerinize indirir.

Gece davetlerinde takış takıştırmak yerine herzaman sade ve zarif olmayı seçin. Günlük spor takılarınızı, ahşapları ya da sahteleri bir kenara bırakın ve ışıltılı şeylere yönelin. Elbette aşırıya kaçmayın. Bir önemli aksesuar olarak, gece davetlerinde abiye bir saatin çok şık duracağını aklınızdan çıkarmayın.

Son bir öneri olarak, aksesuarlarınızın hepsinin ilgi çekici ve gösterişli olmasını amaçlamayın. Bu durum karşınızdaki kişide bir algı karmaşası yaratır. Yani dekoltenizi kapatmak için gösterişli bir kolye kullanırken, yanında çok şık bir saat ya da parıltılı bir küpe tercih etmek yerine, gösterişi istediğiniz odak noktasına çekin ve diğer yerleri daha sade bir şekilde geçiştirin.

Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılır
5 (100%) 1 vote

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle