MODA

Doğru Adımlarla Doğru Makyaj

Baharın gelmesiyle birlikte kıyafetlerimize ve makyajımıza yansıyan canlı ve renkli tonlar hayatımıza girmeye başladı.

Sinem Kobal olarak makyaj hilelerine ve son trendlere göz atmanın zamanı şimdi.Unutmayın doğru uygulanan makyaj her zaman kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

1.Far ile gözleri belirginleştirme

Rengarenk farlar satın alın, hatta her kıyafetinize uygun renkli farlar.
Farı uygulamaya başlamadan önce göz kapağınızı concealer yada beyaz far ile aydınlatın.
Farınız gözlerinizi daha da belirginleştirecektir.

2.Kirpik ve rimel kullanımı

Doğru uygulanmış bir kirpiğinize göre seçilmiş bir rimelle mükemmel bir bakışa sahip olabilirsiniz

İşte yapmanız gerekenler:

Kirpikleri kıvırma aleti ile kıvırdıktan sonra rimeli uygulamadan önce kompakt pudranızı yada bebe pudrasını kirpiklerinize sürün , sonrasında rimelinizi sürün.Kirpiklerinizin çok daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Rimeli iki kez kirpiklerinize uygulayın ancak her kat arasında 3-5 dakika bekleyin.
Kirpiklerinizi sık değil ise aralarını doldurmak için ince uçlu bir eyeliner dan yardım alın ve aradaki boşlukları doldurun.

3.Mükemmel uyum için

Renk tonunuzu tanıyın yanlış renkte kullanılacak fondöten yada pudra cildinizle uyum sağlamayacaktır ve yapay bir görüntüye sebep verecektir. En doğal renge ulaşabilmek için cilt tonunuzun dışarısına çıkmayın.Mükemmel şekilde uygulanmış bir BB krem yada fondöten cildinizi pürüzsüz ve kusursuz ve canlı gösterecektir.

4.Daha büyük gözlere sahip olmak için

Daha iri gözlere sahip olmak için küçük bir hileye başvuralım.Alt kirpiklerinizin dibine beyaz göz kalemi sürün. Kirpik diplerinize sürdüğünüz siyah göz kalemi de gözlerinizi olduğundan daha belirgin gösterecektir.

5.Far ve Gölge yöntemiyle göz şeklinizi belirginleştirme

Kullanacağınız far, renginden sürüş şekline kadar gözünüzün şeklini belirginleştirmek ve bakışlarınızı anlamlaştırmak için önemli bir araçtır.Öncelikle size yakışan göz farı rengini belirleyin ve gölgelendirme yaparken göz şeklinizin hangi yönteme daha uygun olacağına karar verin.

6.Ruj kullanımı

Dudaklarınızın pul pul dökülmemesi için bir bebek diş fırçası kullanın. Kış boyu nemsiz kalan dudaklarımızı nemlendirmek için uygulayacağımız bu karışımı deneyin.Şeker, bal ve hindistan cevizi yağını karıştırın ve bir fırça yardımıyla dudaklarınızı ovalayın.Ölü derinin pul pul döküleceğini göreceksiniz. Eğer vaktiniz sınırlıysa bir dudak kremi yada vazelin de nemlendirmek için faydalı olacaktır.

7.Kuruyan maskaraları tekrar kullanabilmek için

Maskaranızı birkaç defa kullandınız ve sonrasında kuruduğunu gördünüz sakın atmayın.

Maskara kullanırken firçasını tüpünden tek hamlede çıkartın.Birkaç kez pompalama yapmak içine hava dolmasına sebep olur ve hızlıca kurutur.Rimelinizin her 3 ila 4 ayda bir değiştirilmesi gerektiğini unutmayın.Kuruyan maskaranız için içine bir iki dama ılık su yada visine göz damlası ekleyin.

8.Makyajınızı uygularken :

Makyajınızı iyi temizlenmiş bir cilde uygulamalısınız.

Uygulamadan önce makyaj altı bazı kullanın.Bu bazlar hem cildinizin canlı görünmesine hem de uygulayacağınız pudra, allık ,BB krem vs nin kolayca dağılmasına neden olur.

9.Göz altı kapatıcı

Dün gece çok çalıştınız ve gözleriniz de sabah kalktığınızda bir o kadar şiş yada ve hiç uyku tutmadı yorgun bir halde uyandınız. Bu yorgunluk önce yüzünüze yansıyacaktır. Yorgunluğunuzu gösteren ilk bölge ise gözler ve gözaltlarıdır.

İyi bir kapatıcı ve uygulama şekliyle gözaltlarınızı kapatır ve güne kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.Makyaj çantanızda mutlaka olması gereken bir ürün.Tavsiye ederim, hayat kurtarır.

10.Etkili dudaklar için

Tüm makyajınız hazır son aşama rujunuz.

Giydiğiniz kıyafetin tonlarına göre rujunuzu belirleyin.

İnce dudaklara sahipseniz dudak kalemi kullanmak işe yarayacaktır.

Bazı dolgunlaştırıcı rujlar da geçici silikon etkisi yaratıp dudaklarınızın daha dolgun olmasına yardımcı olur.

Kalın dudakları daha ince göstermenin yolu dudak kalemini dudak çizgisinin biraz altından sürmek.

Ruju uygulamadan önce dudaklarınıza pudra sürün böylece rujunuzu tazelemeye ihtiyaç duymayacak gün boyu rengini koruyacaktır.

Doğru Adımlarla Doğru Makyaj
5 (100%) 1 vote

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle