SAĞLIK

Ev Yapımı Anti-Aging Kırışıklık Giderici Krem

anti aging 2Bayanlar için cilt bakımı önemlidir.Bazen bütçemizin çoğunu bu kremler için harcar, cilt bakımı fırsatlarını kollar ve cildimize uygun bir bakım paketi satın alırız.Cilt hassastır ama söz konusu yüz bakımı olduğunda kullanılacak bakım ürünlerine daha da önem vermek gerekir.Pisayada üretilmiş bir çok marka ürün alternatif ürün seçimi hakkı tanısa da bazen hangi ürünleri kullanacağımız konusu soru işareti yaratır.

İçeriğindeki kimyasal bileşenler ve bitkisel bileşenlerle farklılık gösteren tüm ürünleri bilinçsiz kullanmak cildinize zarar verebilir.Önce cilt tipinize uygun ürünü seçtiğinizden emin olmalısınız.Eczanede satılan tüm ürünler kişiye güven verse de yine iyice araştırmadan ve içeriğini kontrol etmeden ürünleri kullanmayın.

Evde boş vaktinizde sizlerin de yapabileceği ve Sinem Kobal olarak sıklıkla kullandığım nemlendirici krem tarifini sizlerle paylaşıyorum.Deneyin memnun kalacaksınız.Tamamen doğal malzemelerle hazırlayacağız.

Her cilt tipi için uğundur.

Anti-aging nemlendrici krem tarifi:

1 tatlı kaşığı badem yağı
2 yemek kaşığı balmumu
1 yemek kaşığı kokoba yağı
1 yemek kaşığı karite yağı
1 yemek kaşığı kayısı yağı

Ayrıca bu malzemelerin tek tek faydalarını sizler için araştırdım

Badem yağı: Tüm besin değerlerini içeriğinde barındırır.Cilt bakımı ve saç bakımı için sıklıkla tercih edilir.Bir çok kozmetik ve farmatolojik ürünlerin içeriği badem yağı barındırır.

badem yagi

Balmumu: Lipstik, dudak koruyucu, nemlendirici ve el kremi yapımında kullanılır.

balmumu

Kokoba yağı :Bu yağ çeşidi özellikle kuru ciltler için önerilir.Cilde,vücuda ve saçlara uygulanır.

kokoba yağı

Karite yağı: Anti-aging için yaşlanma karşıtı olan A ve E vitaminini bünyesinde barındırır.Ayrıca kuru ciltlerin canlanıp parlaklık kazanmasını destekleyici özelliği vardır.
karite yağı

Kayısı Yağı: Yağ asitleri ve antioksidan vitaminlerle zengin bir yağdır.A, C ve  E vitamini bakımından zengin bir yağdır.

kayısı yağı

Ev Yapımı Anti-Aging Kırışıklık Giderici Krem
5 (100%) 1 vote

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle