HOBİ

Fotojenik Olabilmenin İpuçları

Fotoğraflarda olduğunuzdan farklı mı çıkıyorsunuz? Kendinizi hiç beğenmiyor musunuz ? Demek ki fotojenik değilsiniz.Fotoğraflar insanı yanıltabilir.Kimi zaman ışığın yansıması kimi zaman ise photoshoplarla yapılan düzeltmeler sizi olduğunuzdan daha farklı gösterebilir ve profesyonel bir ortamda çekilmişçesine büyülü yapabilir.

Kırmızı halıda yürüyen ünlüler, podyumda boy gösteren mankenler hepsi aslında bizler gibi sıradan kişiler. Hiçbiri kameraların önünde dünyaya gelmedi. Sinem Kobal olarak fotoğraf çekimlerinin ne kadar zor olduğunu ve saatler sürdüğünü bilirim ama zaman ve emek harcanmayan hiçbir şeyde mükemmel bir sonuca ulaşmak mümkün olmuyor maalesef.

Bazı insanlar görürsünüz fotoğraflarda olduklarından çok daha güzel çıkarlar.Peki bunun bir yöntemi olmalı, gelin fotojenik  nasıl olunur ve olabilmek için neler yapmak gerekir birlikte göz atalım.

fotojenik

* Asla belirli şekillerde poz vermek için özel çaba sarfetmeyin.Objektif karşısında doğal olmaya çalışın.
* Poz verirken bakışlarınızı kamera merceğinin biraz üzerine odaklayın.
* Dilinizi üst damağınıza dayayıp gülümseyin.Bu hareket gülüşünüzü rahatlacak ve objektiflerde daha doğal çıkmanıza sebep olacaktır.
* Boydan fotoğrak çektirmek istediğinizde omularınızı vücudunuza hizalayın ve hafif geride tutun.
* Fotoğrafta herşey biraz daha net çıkar.Doğal görünmeye özen gösterin. Az makyaj her zaman sizi daha güzel ve olduğunuzdan daha genç gösterecektir.
* Aynanın karşısına geçin ve gülüşler deneyin en çok hangi gülümsemeyi kendinize yakıştırıyorsanız onunla poz verin.Aynı şekilde aynanın karşısında vereceğiniz poz sizi fotoğraf çekilirken hazırlıksız yakalanmanızı engeller.Kendinize yakıştırdığınız bir pozunuz bir de gülümsemeniz olsun .
* En iyi açınızı belirleyin ve fotoğraflarda o açıyı kullanın.
* Fotoğraf çekilmeden önce gözlerinizi kapatın ve tam çekilirken açın.
* Fotoğraflarda olduğunuzdan daha kilolu çıkmamak için karnınızı içine çekin ve kollarınızı vücudunuza yapıştırmayın.
* Gıdığnız varsa ve belli olmasını istemiyorsanız çenenizi hafif yukarı kaldırarak poz vermeyi deneyin.

Tüm bunları deneyin ve diğer eski fotoğraflarınızla karşılaştırın farkı hissedeceksiniz.

Fotojenik Olabilmenin İpuçları
5 (100%) 2 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle