SAĞLIK

Güneşten Korunmanın Sağlıklı Yolları

Cilt tipleri beyaz yada açık pembe olan sarışın yada kumrallar genellikle kolay kolay bronzlaşamaz.Yaygın bir düşünce şekli olarak bilinen korumasız  daha kolay ve hızlı bronzlaşılır inancı tamamen yanlış bir yaklaşımdır. Cilt tipiniz ne olursa olsun koruma sürmeden asla güneşe çıkmayın.Cilt kanseri ve lekelenmeyi arttıran baş nedenlerden bir tanesi güneş koruma ürünleri kullanmamaktır.

guneşlenme

Açık renk ciltlerin yüksek koruma faktörleri kremlerle güneşe merhaba demeleri sonrasında faktörleri azar azar düşürmeleri tavsiye edilir.Açık renk ciltler koyu renk cilt türlerine göre daha hassas ve nemsizdir.Bu yüzden sadece yaz aylarında değil her mevsim koruyucu ürünler kullanmaları gerekir.

Cilt tipi koyu renge sahip kişiler koruma faktörünü daha düşük seçebilirler ama mutlaka koruma kullanmak durumundalar.Bronzlaşmaları diğer cilt tiplerine göre çok daha kolay ve kalıcıdır.Kişi antibiyotik yada doğum kontrol hapı kullanıyor yada romatizmal hastalıkları söz konusuysa güneşe hassasiyeti daha da artar.

Güneşten Korunmanın Sağlıklı Yolları
5 (100%) 10 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle