CİNSELLİK VE İLİŞKİLER

İlişkinize yön verecek 5 şey

Partnerinizi ne kadar sevip saygı duysanızda bazen yapmasını istemediğiniz bazı durum ve davranışlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Önemli olan bu durumu sevgi ve saygıyı yitirmeden yönetebilmek ve kontrolü sağlayabilmektir.

Diş macunu kapağını ortaya koymaktan veya buzdolabına boş süt kartonunu geri koymasından  ve bunun gibi önemsiz şeylerden bahsetmiyorum. Ben özünde bizi insan kılan gerçek şeylerden bahsediyorum.

Eğer doğru partneri bulduğunuzu düşünüyorsanız ,partneriniz sizin  kusurlarınızı ve güzelliklerinizi her durumda kabul edecektir.Önemli olan isteklerinizi ve memnuniyetsizliklerinizi karşı tarafa açık bir şekilde ifade edebilmek ve duygularınızı saklamamak.

Sinem kobal olarak aşağıda paylaşağım maddeleri birlikte gözden geçirelim ve daha sağlıklı bir ilişki için neler yapılabilir bir bakalım.

Sevgiye değer biri olmaya çalışın

Eşiniz sizi seviyor. Eşiniz başkası gibi  olmanızı düşünmüyor.
Eşinizin size verdiği değeri sizde ona verin.Onun verdiği değere layık olmaya çalışın.Sevgi fedakarlık ister.Karşılıklı fedakarlık da karşılıklı memnuniyeti getirir.
Ona küçük sürprizler yapın. İlişkinizi heyecanlandıracak durumlar yaratın.
Sizin yanınızda güvende olduğunuzu ona hissettirin.
Durum ve koşullar ne olursa olsun yalan söylemeyin.
Söylenen her yalan ilişkinizi sarsacak ve güveni zedeleyecektir.

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın Doğru çift

Kendinizi ve ilişkinizi bir diğerleriyle kıyaslamayın. Her ilişkinin modu ve süreçleri farklıdır.Kıyaslama yapmak ilişkideki beklentilerinizi arttırır ve sizi mutsuzluğa götürür.İlişkinizi kendi içinde yaşayın ve motivasyonunuzu olabildiğince yüksek tutun.

Neşenizi kaybetmeyin

Hayat çoğu zaman inişli çıkışlıdır.Hayatta mutlu anlar olduğu gibi stresli gergin ve üzüntülü anlarda olabilir.Hastalık, iş problemleri, faturalar hatta ölümler hayatın içinde var olan bir dolu gerçek.Unutmayın ki partneriniz sizin her anınızda yanınızda.Hayata tutunabilmek için birbirinizin desteğine her zaman ihtiyacınız olacaktır.

 Dış görüntünüze önem verin

Gezegendeki her insan farklı ve güzel yaratılmış. Eşiniz için sadece bakımlı görünmek önem arz etmemeli  kendiniz için de iyi görünmelisiniz. Psikolojimiz kendimizi iyi hissettiğimiz sürece iyidir.Kendinize değer verin ve bunun için de vakit ayırın.İçinizdeki huzur yüzünüze ve yaşantınıza yansıyacaktır.

Ayrılacağınızı düşünmeyin

En ufak bir tartışma yada anlaşmazlıkla bu işin olmayacağını düşünmeye başlamayın.Olumlu ve yapıcı davranın. Unutmayın her insan farklıdır düşünce yapınızın karşınızdaki insanla aynı olmasını bekleyemezsiniz.Bu gibi durumlarda empati kurun ve partnerinizi anlamaya çalışın ama gerçekten seviyorsanız ayrılmayı aklınıza bile getirmeyin.

İlişkinize yön verecek 5 şey
5 (100%) 9 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle