SAĞLIK

İple Nasıl Bıyık Alınır

Yüzümüzde istenmeyen tüylerin çıkmasından hoşlanmayız. Ama kabul etmek gerekir ki, birçoğumuz bu istenmeyen tüylerle uğraşmak zorunda kalırız. Elbette herkesin sürekli olarak kuaföre gitmeye zamanı ve enerjisi yok. Bu nedenle sizler için evde kolayca bıyık alma yöntemleri hazırladım. Sinem Kobal’ın bu tavsiyelerine uyarak rahatlıkla bu işten kurtulabilirsiniz.

iple bıyıkÇene ve kaş ortasındae çıkabilen bu istenmeyen tüyleri daha çok cımbızla almak mantıklıdır. Ama iş bıyık bölgesine gelince cımbız kullanmak pek akıllıca bir davranış olmayabilir. Çünkü bıyık bölgesi oldukça hassas bir bölgedir. Üstelik bu bölgede diğer yerlere göre daha fazla tüy çıkar. Bu nedenle cımbız kullanmak öyle pek kolay olmayabilir. Sonuç olarak böyle yoğun bir tüy potansiyeli olan bir bölgeye de diğer tüy alma yöntemleri kullanmamak gerekir. Bıyık bölgesinin güçlenip gürleşmesini kimse istemez. Peki ne yapacağız? Elbette eskiden beri kullanılan en basit ve etkili yöntem olan iple bıyık almayı deneyeceğiz. İple bıyık almanın kıl köklerini zayıflattığını da söylemek gerekiyor. Yani bıyıklarınızı aldıkça tüyleriniz güçlenmez, zayıflar.

İple bıyık almak için tek kullanmanız gereken malzeme bir iptir. İp kısa olursa ya da uzun olursa iş göremezsiniz. Orta uzunlukta ince bir ip işinizi görecektir.

Kendinizi net görebileceğiniz, özellikle dudak bölgenizin belirgin olacağı bir ayna karşısına geçin. Elinizdeki ipin iki ucuna da birer düğüm atın ve iki ucunu bağlayın. İpi iki elinizin etrafında 5 defa çevirin. Bu iş için sağ elinizin baş ve işaret parmaklarını kullanabilirsiniz. Sağ elinizde bıyık bölgenizin sağ tarafını temizleyebilirsiniz. Bu işlemi sol elinizle yaparsanız, bu defa da bıyık bölgenizin sol tarafını temizleyebilirsiniz. Bu işlem gerçekten size bir ağrı yaratmaz. Kolaylıkla tüylerinizi alabilirsiniz.

Benim tavsiyem, bu işlemi bıyıklarınız üzerinde denemeden en kolay ulaşabileceğiniz yer olarak bacaklar üzerinde denemenizdir. Burada pratik yaptıktan sonra dudaklara geçebilirsiniz.

İple Nasıl Bıyık Alınır
5 (100%) 24 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle