PANTALON

Kısa Boylu Kadınlar İçin Pantolon Seçenekleri

Her vücut tipinin kendine göre avantajlı yanları olduğu gibi, dezavantajları da var. Özellikle kısa boylu kadınlar yanlış kombinler seçtikleri için kendilerini olduklarından daha da kısa gösterebiliyor. Sinem Kobal’ın kısa boylu kadınlar için pantolon önerilerine kulak verirseniz, siz de işin sırrını öğrenebilirsiniz.

Kısa boylu kadınlar iki tiptir: Üst bedeni alt bedeninden kısa olanlar ve alt bedeni üst bedeninden kısa olanlar. Eğer ki, üst bedeniniz alt bedenizden daha kısa ise, üst bedeni daha uzun olan ve alt bedeni daha kısa olan pantolonları seçmelisiniz. Tabi bir de kumaşın dokusuna bakmak lazım. Kumaşın dokusu da nereden çıktı demeyin. Kalın kumaşlar yerine, ince kumaşlar seçerek ve alta doğru uzayan kumaşlarla boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Bu tip pantolon seçiminde üst kısmınıza mutlaka desensiz bir kıyafet giymelisiniz. Desenli kıyafetler yakaladığınız uyumu bozar ve o istediğiniz uzunluk etkisini engeller.

Eğer alt kısmınız üst kısmınızdan daha kısaysa, bu sefer de düşük bel pantolonlarla dengeyi sağlayabilirsiniz. Buradaki amaç bacak boyunu kısaltarak vücut parçalarınız arasında bir denge yakalamaktır.

Vücudunuzun alt ve üst kısmı dengeli bir durumdaysa, yüksel bel pantolonları tercih ederek bacak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Bu da algısal olarak sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Diz altı pantolonlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Bu tip pantolonlar tam tersi çalışarak bacak boyunuzu kısaltır. Bilekte biten pantolonlar hem çok moda hem de çok şık. Kısa boylu kadınlar için önerim bilekte biten yüksek bel pantolonlardır.

Elbette pantolondan bahsedip de topuklu ayakkabıdan bahsetmemek olmaz. Topuklu ayakkabı uzun gözükmeniz için en etkili yntemdir. Doğru pantolon ve renk uyumu ile birlikte kullanırsanız, etkilerine siz bile şaşırabilirsiniz. Pantolonunuzun, teninizin ve topuklu ayakkabınızın rengine dikkat edin.

Mutlaka belli bir uyum yakalamanız gerekiyor.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Pantolon Seçenekleri
4.22 (84.35%) 23 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle