YEMEK

Lahana Çorbası Diyeti

Lahananın mucizevi etkilerini biliyor musunuz? Sinem Kobal olarak herzaman herkese tavsiye edebileceğim bu yararlı sebzeyle zayıflayabileceğinize emin olun. O halde tavsiyelerime uyarak lahanayla zayıflamaya hazır olun.

lahana diyetiBu diyet kısa oluşu nedeniyle birçok defa tercih edilen bir diyettir. Yapması kolay ve etkileri uzun süreli olur. Ancak, yalnızca bu diyetle form korumak kolay değildir. Bu diyeti yapıyorsanız, sonrasında mutlaka yediklerinize dikkat etmelisiniz. Düzenli ve sağlıklı beslenme bir diyetin en önemli aşamasıdır.

Aslında bu diyet, kalp hastalarına uygulanan ve çok başarılı olan bir diyet olarak biliniyor. Çok hassas bir durumda olan kilolu kalp hastaları için sıkı ve sağlıklı bir diyet olarak kayıtlara geçmiştir. Bu diyetin en önemli özelliği, diğer diyetler gibi vücudun su kaybederek kilo kaybetmesini sağlamak değil, gerçek kilo verme şekli olan yağ yakımını sağlamasıdır.

Nasıl Yapılır?
Orta boy bir lahana, 6 büyük soğan, 2 domates, 2 yeşil biber ve 1 demet maydanoz küçük küçük kesilir ve bir tencereye atılır. Üzerine su eklenir ve tuzu atılır. Tencereye isteğinize göre et suyu da ekleyebilirsiniz. Sebzelerinizi yüksek ateşte 15-20 dakika boyunca kaynatın. İşte lahana çorbasının hazırlanışı bu kadar kolaydır. Bu çorbayı her istenildiğinde tüketebilirsiniz. Lahana diyetini genel olarak başka bir diyetin yanında tavsiye ediyorum. Diğer diyetin kurallarına uyarak bu çorbayı içmeye devam edin.

Bu diyetle haftada 4 kiloya kadar vermeniz mümkün. Eğer haftada 4 kilodan fazla verdiğinizi görürseniz, mutlaka durmanız ve diyete birkaç gün ara vermeniz gerekir. Çünkü hızlı kilo kaybetmek sonrasında size bu kiloların geri dönmesini sağlar. Unutmayın, diyet sabır işidir. Bir diğer önemli uyarı ise, bu diyet sırasında alkolden uzak durun. Alkol hücrelerinizin fazla su kaybetmesine yol açar.

Lahana Çorbası Diyeti
5 (100%) 20 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle