AYAKKABI VE ÇANTALAR

Rahat Topuklu Ayakkabı Kullanmanın Sırları

ayakkabı 1Çalışan bayanlar bilir, eğer iş kıyafetiniz günlük kıyafetlerden farklı ve etek ceket pantolon üçlüsünü sıkça kullanıyorsanız kombinleyeceğiniz ayakkabı da ona göre seçilmeli.Bayanlar topuklu ayakkabıyı severler ama kimi zaman hepimize eziyet olur gün boyu onlarla olabilmek.Eve gidip bir an evvel bir kenara atıp ayaklarımızı dinlendirmek isteriz.Gün boyu yorgunluğumuzu tüm yükümüzü çeken ayaklarda hissederiz.Ağrı hissediyoruz diye mükemmel ayakkabılardan mahrum kalacak değiliz tabiki.

Sinem Kobal olarak rahat bir topuklu ayakkabıyla günü tamamlama hazzına siz de ulaşmak istiyorsanız aşağıda yazacaklarıma kulak verin derim. İşte konforlu bir gün geçirmenin sırları.

1. Doğru Numarayı Seçtiğinizden Emin Olun.
Her ayakkabı modeline ve kalıbına göre ayak numaraları bir numara oynar.Ayakkabının ayağınıza tam olduğuna emin olun.Ne büyük olup yürümenizi engellemesine ne de küçük olup ayağınızı sıkmasına izin vermeyin.Eğer beğendiğiniz modelde ayakkabıda ayaklarınız rahat etmiyorsa o ayakkabıyı almaktan vazgeçin.

2. Ayak Tipinizi İyi Tanıyın.
Ayağınızın modelini iyi tanıyın ve ayakkabınızı ayağınıza göre seçin.Eğer tombul ayak yapısına sahipseniz bantlı ayakkabılarla muhtemelen rahat edemeyeceksiniz.Eğer ayak parmaklarınız uzun sa sivri burun ayakkabı içinde rahat olmanıza imkan vermeyebilir.Doğru ayakkabı seçimi için sadece vitrinde onu beğenmeniz yeterli olmayacaktır.

3. Kalın Topuklu Ayakkabıları Tercih Edin.
İnce topuklu ayakkabılardan kaçının.İnce topuğu sadece özel gün ve gecelerde tercih edin.Uzun süre üzerinde durmak sizi yoracaktır.Eğer işte, toplantıda, seminerde şık ve rahat olmak istiyorsanız ayakkabı topuğunuzun kalın olmasına dikkat edin.

4. Ara Verin.
Gün içerisinde imkanınız var ise 5 dakika ayaklarınızı özgür bırakın ve ayak bileklerinize egzersiz uygulayın.kısacık bir mola günü daha rahat tamamlamanıza imkan verecektir.

Rahat Topuklu Ayakkabı Kullanmanın Sırları
5 (100%) 1 vote

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle