MODA

Tatil Hazırlığında Bavulunuzda Bulunması Gerekenler

Uzun süren kışın ardından havaların ısınmasıyla tatil hayalleri kurmaya başladık bile.Önümüz yaz.Şu günlerde işe giderken düşündüğümüz en güzel şey sanırım yaklaşan izinler.Çoğunuzun izin tarihi belli olmakla birlikte hala planı netleşmemiş olanlarda vardır elbet.Tatilinizi organize eder etmez düşündüğümüz tek şey bavul hazırlığımız.Bavulunuza koyacağınız şeyler gideceğiniz yer ve iklime göre değişse de bir çoğumuz deniz tatilini tercih ederiz yaz aylarında.Deniz,kum ve güneşin muhteşem uyumu şimdiden hepimizi heyecanlandırıyor.

Bavul hazırlamanın ince püf noktalarını ve olmazsa olmazları kaleme almaya çalıştım bu yazımda.Sinem Kobal olarak bu yıl tatile fırsat bulabilecek miyim bilemiyorum ama hayalini kurmak bile yetiyor şu anda.

Sizler için hazırladığım bavula birlikte göz atmaya ne dersiniz ?

Büyük bir bavul taşımak istemiyorsanız ufak bir bavula olabildiğince çok eşya sığdırmanın bir yolu var.Kıyafetlerinizi silindir şeklinde katlayarak hem ütülerinin bozulmasını hem de olabildiğince az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz.

Bavulunuzun kaybolma ihtimaline karşı mutlaka isim soyisim ve telefon numaranızın yazılmış olduğu bir kartı bavulunuzun üzerine yapıştırmak olmalı.

Eğer bavulunuzu karşıdan tanımak istiyorsanız bavul rengini herkesde sıklıkla karşılaşılmayan bir renk seçin.Böylelikle tüm siyah,lacivert yada kahverengi bavulların içerisinde bulmanız çok daha kolay olacaktır.

Gelelim içine neler koyacağımıza.

1. İç çamaşırlarınız için ayrı bir torba ve bölme oluşturun.Aynı zamanda bu torbayı tatildedyken kirlenen eşya ve kıyafetlerinizi ayrıştırmak için de kullanabilirsiniz.

ic camasir gozu

2. Otel odasında rahat edebilmek adına koyacağınız plastik türünde bir terlik hayat kurtaracaktır.

plastik terlik

3. Makyaj malzemelerinizi,günlük bakım ürünlerinizi ve hijyen ürünlerinizi koyacağınız küçük bir çantanız daha olsun.

makyaj çantası

4. Bikini,havlu,terlik,plaj çantası ve güneş koruyucu ürünleri gün boyu yanınızdan ayırmayacağınız eşyalar.Ve onsuz yapamam diyenlere güneş gözlüğü.Asla unutulmaması gerekenler arasında ilk sırayı alır.

tatil esyalari

5.Kaç gün tatil yapacaksınız o gün kadar yanınıza kıyafet alın ve giyeceklerinizi günlere bölün. Böylelikle yanınıza fazla yük yapmamış olacak ve giymeden döneceğiniz eşyanız olmayacaktır. Bunu planlarken bir akşam giyeceklerinizi birde gündüz giyeceklerinizi düşünerek plan yapmalısınız.Unutmayın hava şartları ne olursa olsun yanınıza uzun kollu bir hırka yada sweatshirt almayı ihmal etmeyin.Otelin imkanlarından faydalanmak ve spor yapmak isteyenlere önerim rahat kıyafetler ve bir spor ayakkabı almayı unutmayın yanınıza.Unutmayalım ki müzik dinlemek ve kitap okumak tatilde yapılacak en güzel şeylerdir.Yanınıza sizi eğlendirecek keyifli bir kitap almaya çalışın ve müzik dinlemek için de kulaklıklarınızı unutmayın.

valiz kıyafet bölümleri

Son bir tavsiye tatile çıkmadan 2 gün önce evinizin bir köşesinde bavulunuz açık sizi beklesin.Aklınıza geldikçe içine atacağınız şeyler çıkacaktır ve mutlaka öncesinde bir liste yapın ve listenin dışına çıkmamaya özen gösterin.

Tatil Hazırlığında Bavulunuzda Bulunması Gerekenler
5 (100%) 1 vote

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle