MODA SAÇ MODASI

Ten Rengine Göre Saç Renkleri Nasıl Olmalıdır

ten orta içHepimiz zaman zaman saçlarımızı istediğimiz bir renge boyatmak istiyoruz. Bazen bir arkadaşımızda gördüğümüz bazen de yanımızdan geçen birinde beğendiğimiz bir renk bu kararımızda etkili olabiliyor. Ama siz de biliyorsunuz ki, başkasında çok beğendiğiniz bir rengi kendinize uyguladığınız zaman sonuç hiç de tahmin ettiğiniz gibi olmuyor. Bunun tek bir nedeni var, o da aslında seçtiğimiz rengin ten renginizle uyumunu hiç hesaba katmamışsınız demektir. Sinem Kobal’dan ten rengine göre saç renklerine bir göz atmalısınız.

Renkler birbiriyle uyum içerisinde olduğu zaman gerçekten de sihirli bir değneğe dönüşür. Renklerin uyumu sizi herzaman olduğunuzdan bir adım önde gösterecektir. Ten renginin farkında olan ve bu renge göre giyinen, makyaj yapan ve saç rengini belirleyen bir kadın daha şık ve uyumlu gözükür. Ama burada ten rengi belirleme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar var. Esmer biri için sıcak ten rengine sahip diyebiliriz ama cilt tonu için bu kadar kesin konuşabilmek pek mümkün değildir. Bunun için damar testi, kağıt testi ya da gümüş testi gibi yöntemlerden faydalanılabilir. Ama size daha kolay ve pratik bir sır vereceğim: Bir aynanın karşısına geçin ve elinize sarı ve mavi renkte iki fular alın. İkisini de teninize yaklaştırın. Hangisi size en çok yakışıyorsa işte ten renginiz de bu tonlara yakın demektir. Mavi, soğuk tonlar; sarı, sıcak tonlardır.

saç rengi

Sıcak ten rengine sahip kadınların saç renkleri bakır, zencefil, kumral ve kızıl olabilir. Yine çikolata ve maun da yapılabilir. Eğer soğuk ten rengine sahipseniz  buğday, krem ya da kahve tonları tercih edilebilir. Elbette bunlar yaklaşık olarak söylenen renkler. Saç rengini tam olarak belirlemek için mutlaka göz rengi de hesaba katılmalıdır. Örneğin yeşil gözlü birinin soğuk renklere yönelmesi daha doğrudur. Sonuç olarak ten rengi, göz rengi ve saç rengi birbiriyle uyum içerisinde olmalıdır.

Ten Rengine Göre Saç Renkleri Nasıl Olmalıdır
5 (100%) 15 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle