MODA

Vücut Tipinize Göre Kemer Seçimi

Kemer bir bayanın kullanabileceği en iyi aksesuardır.Kıyafetlerinizde kombinlerinizin tamamlanmasına ve vücut hatlarınızı belirginleştirmede etkin bir yol oynar.Sıradan bir pantolon yada elbiseyi şık bir hale getirmenin en  kolay yoludur kemer kullanmak.Sinem Kobal olarak sizler için araştırdığım kemer modellerine birlikte gözatalım.

Beden Boyu kısa olan kadınlar

Eğer bedeninizin boyu kısaysa kemer seçiminde  dikkatli olmanızı öneriyorum.İnce bir kemer seçimi boyunuzu daha da kısa görünmesine neden olabilir. İnce kemer kullanmaktan kaçının.Çok kalın kemerler de aynı durumu verecektir.Orta kalınlıktaki kemerler idealdir. Göz yanılması yaratabilmek ve beden boyunuzu daha da uzatabilmek adına kemerinizi belinizin biraz altında kullanmaya çalışın.

Beden Boyu uzun olan Kadınlar

Beden boyunuz uzunsa ve kemer kullanmak istiyorsanız belinizi daha da vurgulamak için ince kemerler takın.İnce kemerlerin yanı sıra kalın kemerlerde vücut tipiniz için idealdir.
Ve kemeri tam beliniz çerçevesinde kullanın.Giydiğiniz bir pantolon, etek yada elbisenin kemerle üzerinizde nasıl durduğunu bir kez daha keşfedin.Ve alternatif en iyi aksesuar olarak kombinlerinizi kemerle tamamlayın.

Kum saati şeklinde vücut tipine sahip kadınlar

İnce kemerler kullanarak mükemmel ve çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.Kemerinizi her zaman göbek altındaki seviyede tutun.

Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar

Eğer atletik yada düz gövdeli bir vücut tipine sahipseniz kemer kullanarak kıvrımlar oluşturabilirsiniz. Kemerinizi ne ince ne de çok kalın kullanın.Kemerinizi belin altında kalçanın üzerinde kullanmanız daha seksi bir görüntü oluşturacak  ve kalçanıza hacim kazandıracaktır.

Armut vücut  tipine sahip kadınlar

Bu tip vücut hatlarına sahip kadınlar için ince kemer kullanmalarını tavsiye ederim.Eğer ince bir bele ve geniş kalçalara sahipseniz kemerinizi bel çizginizde kullanmaya özen gösterin.

Elma  vücut  tipine sahip kadınlar

Kalın beli saran geniş kemerler bu tip vücuda sahip bayanlar için idealdir.Kemeri göğüsün altında yada kalçanızın üzerinde kullanın.Kemerler özen ve dikkatle kullanılmalıdır.Vücut tipinizi en güzel şekilde ortaya çıkarmak için  yapılacak  en iyi yatırım.Renk renk çeşit kemerler edinin ve onları keyifle kullanın

Vücut Tipinize Göre Kemer Seçimi
5 (100%) 1 vote

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle