YAZLIK GİYİM

Yaz Kıyafetleri Nasıl Seçilmeli

Kışın kasvetli havalarından ve koyu renklerinden kurtuluyoruz. Havalar ısınmaya başladı. Yavaş yavaş kışlıkların kalkma ve yerine rengarenk, cıvıl cıvıl yazlıkların gelme zamanı geliyor. Yaz geldiğinde ne giysek yakışıyor diye düşünebilirsiniz ama aslında iş tam olarak öyle değil. Siz yine de Sinem Kobal’ın yaz tavsiyelerine bir göz atın derim.

Yaz geldiğinde üzerimizdekilerden ne kadar kurtulursak o kadar rahatlarız. Ama yaz kıyafeti seçerken doğru hareket kıyafetin hafif ve rahat olmasıdır. Kıyafetlerin vücudu sarması yerine bol olması tercih edilmeli ki, hava sirkülasyonu rahatça sağlanabilsin. Yaz sıcağında bunalmak yerine, rahat rahat dolaşmayı kim istemez ki…

Yazın canlı renklerine bir karşılık vermek isterseniz, kullanmanız gereken renkler elbette pastel tonları olmalıdır. Üstelik pastel tonları sizi psikolojik olarak da iyi hissettirir. Beyaz en çok tercih edilen renktir. Aynı zamanda güneş ışınlarını yansıttığı için sizi serin de tutar. Sarı, mavi ve açık yeşil yine havalar ısındığında en çok tercih edilmesi gereken renklerden.

Dediğim gibi havalar ısındığında en önemli şey vücudunuzun rahat olması ve hava alabilmesidir. Bu nedenle kumaş seçimlerinde pamuklu, ipek ya da keten seçimlere yönelmekte fayda var. Bu tip kumaşlar havayı en iyi şekilde geçiren, aynı zamanda da sizi güneşten koruyan kumaşlardır. Özellikle pamuk iyi bir yalıtım kumaşıdır, sıcağı oldukça engeller. Keten elbette yazın vazgeçilmez kumaşıdır. Pantolon giymek isteyenler keten pantolonları deneyebilir. Bir de yazın ortaya çıkan ipek kumaş var ki, aslında oldukça şık duruyor. İpek yazın tercih edilir mi? Evet edilir. Ancak terleme yaptıracağını unutmayın. Bunu engellemek için ter önleyici pedler kullanabilirsiniz.

Yaz Kıyafetleri Nasıl Seçilmeli
5 (100%) 1 vote

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle