SAĞLIK

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Cildimiz dış etkenlere direkt olarak maruz kalması nedeniyle yıpranmaya en açık yerlerimizden biridir. Üstelik en hassas da yerimizdir. Bu nedenle iyi şekilde korunması, gerekli özenin gösterilmesi ve bakımının yapılması gerekir. Zaten bunlar yapılmadığında cilt size sivilce, siyah nokta ya da lezyon gibi işaretlerle sinyal gönderir. Yani ister kadın ister erkek olsun her insan cilt sağlığı için gerekli önlemleri almalıdır.

yüz bakımı cilt bakımıCilt bakımı ve cilt sağlığı denilince hemen herkesin aklına kozmetikler gelir. Evet, kozmetikler yıllar süren denemeler sonrasında cilt için en yararlı olacak şekilde piyasaya sürülen ürünlerdir ama nihayetinde kimyasaldırlar. Fazla kullanıldıklarında olumsuz etki yaparlar. Bu nedenle kozmetiklerde de siz siz olun en doğal olana ve bilindik markalara yönelin. Sinem Kobal’dan evde basit bir peeling yöntemi: toz kahvenin içerisine limon sıkın ve iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün. İşte size doğal ve çok basit bir peeling yöntemi.

Bir hatırlatma olarak, her ne kadar kaliteli ürünler kullanıyor da olsanız, mutlaka hijyenden vazgeçmemelisiniz. Özellikle yüz temizliğinde mutlaka kozmetik kullanmadan önce antibakteriyel bir sabun kullanmalısınız. Bu tip bir temizlik sizi maskelerden önce kızarıklık ve kabarmalardan da korur.

yüz bakımı cilt bakımıBiraz da doğal maskelerden bahsedelim. Evde yapılan doğal ve bitkisel maskelerin ne kadar etkili olduğunu biliyorsunuz. Üstelik bu maskeler sağlıklıdır da. Ne kadar kötü gözüküyor ve kokuyor olsa da, sirke ve yumurta içerikli maskelerden vazgeçmeyin. Bakım için kozmetik ürünler kullanıyor olsanız da, belli aralıklarla bu doğal yöntemleri denemeyi ihmal etmeyin.

Bir çorba kaşığı sirke ile 5 çorba kaşığı yoğurdu karıştırın ve içerisine 1 yumurta kırın. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu maskeyi 15 dakika kadar bekletip yüzünüzü yıkayabilirsiniz.Sinem Kobal olarak uyguladığım bu ev yapımı yüz maskesini sizde deneyebilirsiniz.

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır
5 (100%) 12 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle