HOBİ

Anneler Günü İçin Hediye Fikirleri

Anneler günü yaklaşıyor.Kimi için buruk kimi için de coşkuyla geçen bu özel gün her şeklide hatırlanmaya değer. Ogün aileyle yapılan kahvaltılar ya da planlanan özel yemeklerin yanısıra anneleri mutlu edecek hediyeler de beraberinde hazırlanıyor.Mağazalar hazırlıklarını yapmakla kalmıyor aynı zamanda çok özel kampanyalar düzenleyerek tüketicinin ilgisini de çekebiliyor.Bu yıl her yıldan farklı olarak kendi emeğmizi ortaya koyan annelerin yüzünü gülümsetecek  özel hediyeler hazırlamaya ne dersiniz? Henüz vaktimiz var. Manevi değeri yüksek hediyeler hem emeğinizi ortaya koyacak hem de hatıra olarak bir ömür saklanacak.Sinem Kobal olarak sizler için seçtiğim hediye fikirlerine gelin birlikte göz atalım.

1) Mum ve Şamdanlar
Alacağıımız  rengarenk mumları öncelikle süslemekle işe başlayalım.Seçtiğimiz boyutta ve renkte mumlar için renkli kumaşlar satın alın ve mumu çevreleyin.
Bir başka alternatif  ise yapışkanlı sim, rengarenk pul ve boncuk kullanarak mumlarınızı süsleyebilirsiniz.Seçeceğiniz şamdan ile birlikte güzel bir hediye paketi ve içerisine yazacağınız bir not ile annenize takdim edebilirsiniz.

mumlar şamdanlıklar
2) Teneke kutuları değerlendirin
Elinizde biskuvi kutusu mu var, atmayın ve değerlendirin .Herhangi boyutta teneke kutuyu  bakır, gümüş yada altın rengine boyayabilir ve içlerini annenize alacağınız bir aksesuar ile sunabilirsiniz. Böylelikle hem muhteşem bir hediye kutusu sunmuş hem de sonrasında takı kutusu olarak kullanacağı bir hediye vermiş olacaksınız.

teneke süs kutusu

3) İçi çikolata dolu Kupa
Bir çok mağazada kolaylıkla bulabileceğiniz bir kupa satın alın ve kupanın içine çeşitli  çikolatalarla doldurun.Sonrasında bir tül yardımyla kupayı kaplayın ve kurdeleyle fiyonk yapın.Güzel bir not iliştirmeyi de unutmayın.

çikolata dolu kupa

4) İçi not dolu kavanozlar
Onu neden sevdiğinizi anlatan 365 adet not:
Şık bir kavanoz satın alın ve içine küçük kağıtlara sığdıracağınız 365 adet minik notlar yerleştirin.Notlarda Duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilir, sevginizi ifade edebilir ya da birlikte yaşadığınız anılardan söz edebilirsiniz.Bu anlamlı hediyeyi annenize sunun ve hergün bir not okuyarak size hissetmenizi sağlayın.

içi not dolu kavonoz

5)Fotoğraf albümü hazırlayın
Fotoğraflar artık dijital ortamda saklansa da her evde eskiye dayalı fotoğraflara rastlamak mümkün.Şimdiye kadar kenara attığımız o fotoğrafları derlemenin vakti geldi de geçiyor.Anıları ve yaşanmışlıkları sığdırdığımız bu fotoğraflar için güzel bir albüm hazırlamaya ne dersiniz?

Boyutları çok büyük olmayan kare yada dikdörtgen bir tahta kutu satın alalım.Ham haliyle satın aldığımız bu kutuyu öncelikle boyayalım.Kurumasını beklerken hazırlayacağımız ince uzun kartonunun üzerine sırasıyla fotoğrafları yapıştıralım.Fotoğrafların boyutu kartonun boyutundan büyük olabilir.Kenarları keserek eşitleyebiliriz.Tüm fotoğrafları kartona yapıştırdıktan sonra katlayıp kutunun içine yerleştirebiliriz.İçine güzel bir not ekleyerek manevi değeri son derece yüksek bu hediyeyi verdiğinizde annenizi hem duygulandıracak hem de sevindireceksiniz.

fotoğraf albümü

6) Şekerleme Kutusu
Kumaşları kesip öncelikle minik keseler oluşturalım.Keselerin içlerine kuruyemiş, jelibon, çikolata, türk kahvesi koyup fincanı ile birlikte bir kutunun içinde hediye edin.

sekerleme kutusu

7) Cupcake seti
Lezzetli cupcakeler yapabilmesi için cupcake seti satın alabilir ve ilk deneyimi birlikte yapabilirsiniz.

cupcake seti

8) El yapımı renkli bileklik
Üç beş tane alacağınız düz metal bilezikleri renkli ipler yardımıyla saralım.Ve uçlarına halkalar geçirerek farklı figürlerden minik metaller sallandıralım.Renkli ve ruhu genç anneler için yaz aylarında ideal rengarenk bilezikleri hazırlamak hiç de zor olmayacak.

renkli bilezikler

9) Ev yapımı pasta
Evde kendi tarifiniz ile günün anlamına uygun enfes bir pasta hazırlamaya ne dersiniz.Üzerinde göreceği not annenizi ekstra heyecanlandıracaktır.

anneler günü pastası

10) T-shirt yapımı
Düz beyaz yada siyah bir tişört alın.Ve onu kendi zevkinize göre süsleyin.Yine bu işlem için pul ve boncuklar kullanabilir yada üzerine hazır armalar dikebilirsiniz.

tisort anne hediyesi

Ve ben Sinem Kobal olarak şunu unutmamanızı öneririm. “Anneniz hayattayken değerini bilin çünkü ölünce sizi onun kadar seven kimseniz olmayacak.

Anneler Günü İçin Hediye Fikirleri
5 (100%) 4 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle