SAĞLIK

Uzun Kirpikler İle Etkileyici Bakışlara Sahip Olmak

Kısa kirpikleri daha etkileyici hale getirmenin birçok yolu var.Önemli olan doğal görünüm sağlayıp sağlıklı ve uzun kirpiklere sahip olmak.Kirpikler için geliştirilen yöntemler arasında takma kirpik uygulamaları, ipek kirpik uygulamaları gibi birçok yol olsada bu yöntemler istediğimiz sonucu tam olarak sağlayamıyor. Sık kullanıldığı takdirde yıpranma, akabinde ise dökülme yapabilen bu uygulamalardan ziyade doğal yöntemlerle de kirpiklerimizi uzatabiliyoruz.Bu uygulamaları ayrıca kirpiklerinize uygun rimellerle de destekleyebiliriz.

Sinem Kobal olarak sizler için araştırdığım doğal yöntemlerle kirpik uzatmanın 3 yolu

1.Hint Yağı

hint yagiHint yağı kirpik uzatma aşamasında işe yarayan bir yöntem.Hint yağı sadece kirpikleri değil aynı zamanda kaşlarınız ve saçlarınızın sağlıklı uzaması içinde kullanılabiliyor.içeriğinde yararlı antibakteriyal ve antiinflamatuar özellikler barındıran bu yağ çeşidi kısa zamanda etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Nasıl kullanılır?

Öncelikle doğal bir hint yağı kullandığınızdan emin olun.Göz çevrenizi makyajınızdan arındırın.Sonrasında ya kulak pamuğu ile yada parmak yardımıyla kirpik diplerine her gece yatmadan önce uygulayın.Bir ayın sonunda gözle görülebilir bir farkla karşılaşacaksınız.Hem masrafsız hem de Pratik olan bu uygulamayı deneyin ve farkı keşfedin.

lavanta yagi2.Lavanta yağı esansı ve hindistan cevizi yağı karışımı

Lavanta yağı üzerine yapılan çalışmalar saçı ve kaşları hızlı bir şekilde uzattığı ve kirpiklerde de aynı etkiyi yarattığı görülmüştür.Hindistan cevizi yağının besleyici özelliği kirpik diplerine nüfus ederek nemlenmesini sağlar ve lavanta yağını destekleyici özelliği vardır.

İhtiyacınız olanlar
1/2 çay kaşığı hindistancevizi yağı
2-4 damla  lavanta yağı esansı

Nasıl kullanılır?
Her iki yağı karıştırdıktan sonra temiz göze kirpik diplerinize kulak pamuğu yardımı yada parmak yardımıyla uygulayın.Her gece yatmadan önce yapacağınız bu işlemi sürekli tekrarlayın.Yavaş yavaş farkı hissetmeyece başlayacaksınız.

3.Gözkapağı masajı

goz kapagi masaj

Göz kapağı ve çevresine ve kirpik diplerinize hafifçe masaj uygulayın.Düzenli olarak uygulayacağınız bu masaj kan dolaşımınızı hızlandıracak ve kirpiklerinizin uzamasını sağlayacaktır..Bu uygulamayı aynı zamanda saç derinize de uygulayın.Saçınızın hızla uzamasını sağlamak için kan dolaşımını hızlandırmanız yeterli olacaktır.

Nasıl uygulanır ?

Parmaklarınız yardımıyla hafif yuvarlaklar çizerek masaj yapın.Günde bir defadan fazla yapmamaya özen gösterin.

Sonuçlar:

Ben Sinem Kobal olarak 2. Ve 3. Yöntemi hemen hemen 1 yıldır uyguluyorum.Ve gözle görülür bir fark elde ettim.
Hemen hemen her gece yatmadan önce uygulamaya çalıştığım bu yöntemleri ara ara unutsamda kaldığım yerden devam etmeyi hiç aksatmadım.Sonucunu görebilmeniz için 1 yılı beklemeniz gerekmiyor.1 ila 3 ay arasında gözle görülür bir fark elde ediyorsunuz.Bana inanın ve güvenin.Yöntem işe yarıyor.Haydi bayanlar durmayın ve etklileyici bakışlara bir an önce sizde sahip olun!

Uzun Kirpikler İle Etkileyici Bakışlara Sahip Olmak
5 (100%) 5 votes

Yazar Hakkında

bayankokosh

Yorum Ekle